Bugün 10 Kasım… – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış
Millî Düşünce Merkezi
MİSAK logo

_______10 Kasım 2018_______

Bugün 10 Kasım…

Paylaş:

Ne mutlu Türk'üm diyene

10 Kasım 2018

Uzun zaman süren bir gerilemeyi durdurup ülkenin makus tarihini tersine çeviren Atamızın ebediyete uğurlayışımızın sekseninci yıldönümü…

20’nci yüzyılın başı, “Düvel-i Muazzama”nın akbabalar gibi üzerimize üşüştüğü, bizi yok etmeye çalıştığı bir mahşer zamanıydı. Türk Milleti, kendisini yok etmeye azmetmiş ve dört bir tarafını kuşatmış olan bu yabancı güçlerden kurtulmaya ve kuşatılmışlıktan çıkmaya çalışıyordu. Yüzyıllar önce atalarımız dört tarafı dağlarla çevrili bir diyardan, Ergenekon’dan çıkmayı başarmış idi. Ergenekon’dan çıkarken Türk Milletine bir bozkurt yol göstermişti. Bu sefer de başaracaktı ve bu sefer de bir bozkurt yol gösterecekti. İşte bu dönemde Türk milletinin bağrından çıkardığı öz evladı Gazi Mustafa Kemal, askerî liderliğiyle önce Türklüğün maddi varlığını, yani Türk vatanını kurtardı. Fakat bununla kalmadı. Sonra siyasi liderliğiyle Türk Milletinin “muasır medeniyet seviyesinin üstüne” çıkması için çabaladı. Dünyanın gelişmiş ülkeleri karşısında kaybedilen zamanı hızla telafi etmek gerekiyordu.

Atatürk biliyordu ki “Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir.” Bu sebeple, Türk milletinin bu medeniyet savaşını da kazanacağına inanıyordu.  Milletine duyduğu güveni ve inancı tamdı. “Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti” ile “âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi” doğacağına şüphesi yoktu.

Kurucu liderliğiyle Atatürk, günümüzde de bize yol göstermeye devam ediyor ve diyor ki “Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.” Türk Milleti de Atatürk’ün mirasını titizlikle koruyarak devam ettirecektir.

Rahmet ve minnetle anıyoruz…

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Paylaş: