1-10 Nisan arasında Türkiye'nin şiddet karnesi - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Yarışma   • 19 Mayıs Çağrısı

1-10 Nisan arasında Türkiye’nin şiddet karnesi

1-10 Nisan arasında gerçekleşen şiddetin çetelesi

10 Nisan 2021

Antalya’nın Serik ilçesinin Belek Mahallesi’nde, dört ayağı dâhil maviye boyanan bir kaplumbağa bulundu.

Kaynak:

 

Yolda yürürken bacağından tabancayla vuruldu.

Kaynak:

 

Salih Yılmaz Coşkun, 19 yaşındaki Bahar Bal’ı öldürdü.

Kaynak:

 

Ankara’da Yine Bir Mezalim: 30’dan Fazla Köpek Psikopatça Katledilmiş.

Kaynak:

 

Ormanlık alanda bir kadın çıglığının geldiği yere koşan sokak köpeği, tecâvüz girişimini engelledi, kadını istismardan kurtardı.
Kaynak:
Samsun’da yaşayan Emine Arslan uğradığı şiddetin fizikî etkisini de gözler önüne seren hâliyle, bir şiddet mağduru olarak sosyal medya üzerinden yardım talebinde bulundu.
Kaynak
İçişleri Bakanlığı: Mart ayında 29 kadın yaşamını yitirdi.
Kaynak:

Denizli’de evde doğum yaptıktan sonra kanaması durmadığı için hastaneye kaldırılan 14 yaşındaki Y.Ç.’nin, annesinin sevgilisi Şakir O.’nun cinsel istismarına uğradığı için hamile kaldığı öğrenildi.

Kaynak:
Samsun’da sokak ortasında kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğrayan E.A.’nın (17) başına, fırlatılan bıçak saplandı. Hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan çocuğun hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.
Kaynak:
Antalya’da Mehmet ve Ahmet U. kardeşler, kız kardeşlerinden boşanmasını istedikleri enişteleri Ahmet Asrav’ı (36), 40 dakika boyunca dövdü. Asrav hastaneye kaldırılırken, saldırganlar emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Olay anı, güvenlik kamerasına yansırken, Emine Arsav’ın da eşinden boşanmak istemediği belirtildi.

Karabağlar ilçesinde yaşayan T.T, S.Ö. ile sosyal medyadan tanışıp sevgili oldu. Daha sonra da birlikte yaşadığı S.Ö. tarafından bir süre sonra şiddet görmeye başlayan T.ayrılmak istediğini sevgilisine söyleyince dayak yedi.

Kaynak olarak siteye ekleyeceğimiz haber dilini aslâ tasvip etmiyoruz. Mağdurun adını açıkça yazıp, fotoğrafını açıkça teşhir ederken failin ismini ve fotoğrafını buzlayarak paylaşmak mağdura ikinci bir mağduriyet yaratıyor. Türk Medenî Kanununa göre dinî nikâh bir evlilik türü değildir. Resmî nikâh kıyıldıktan sonra ancak dinî bir vecibe olarak ifa edilebilir. Resmî nikahı yok sayıp dinî nikahı evlilik akti gibi sunarak kadınların kazanımını ve haklarını yok sayan bir anlayışı reddediyoruz.

Kaynak:

 

Denizli’nin Çal ilçesinde göç eden iki leylek tüfekle vurularak öldürüldü.

Kaynak

 

Bursa Gürsu’da 17 yaşındaki Ecenur Özbayrak yolda yürürken hiç tanımadığı bir adamın muştalı saldırısına uğradı. Emniyette 16 suçtan kaydı olan zanlı ifadesinde, “Abimin ölümüne sebep olan kadına benzettim yanlışlıkla oldu. Hastane masraflarını öderim ya sorun yok.” dedi.

Kaynak:

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!