13 Temmuz Türkiye’nin şiddet karnesi

Türkiye'nin şiddet karnesinde 13 Temmuz başlıklarını sunuyoruz.


Hayvan Hakları Yasası’nın çıkışıyla beraber kimi kesimler sevinirken kimileri protesto düzenledi. Bu politize ortamın içinde hayvanlar ister sokakta bir başlarına isterlerse de ev hayvanı olsunlar fark etmeksizin işkenceye maruz kalmaya devam ediyorlar.

Sosyal medyada yayımlanan video görüntülerinden de anlaşıldığına göre Adana’da yaşayan bir kadın, balkonuna bağladığı köpeğine her gün işkence ediyor.

Kaynak

Antalya’da bir parkta koyun otlatan bir grup ile mahalle muhtarı arasında tartışma yaşandı. Kısa zamanda kavgaya dönüşen tartışmanın taraflarını ayırmak için araya giren bir vatandaş, aldığı satır darbesiyle hayatını kaybetti.

Kaynak

İstanbul’da yaşanan şiddet olayında alkollü bir kişi, küçük çocuğunun da gözünün önünde eşini vurdu. Cinayet maktulü kadın hayatını kaybederken, saldırgan eş olay yerinden kaçtı. Polis ve ambulansı çağırma görevi ise küçük çocuğa düştü!

Kaynak

Gözünü para hırsı bürümüş canilerin hedefinde bu kez de bir tarihi eser var. Cenevizliler tarafından 1316 yılında Galata’da yaptırılan Podesta Sarayı’ndan daha önce sarayın merdiven korkuluklarını götüren hırsızlar, şimdi de paha biçilemeyen dev Ceneviz armasını çaldı.

Kaynak

Sığınmacı zulmü bitmek bilmiyor. İstanbul  Kağıthane’de kasap dükkanında çalışan 19 yaşındaki Afganistan uyruklu genç, “sen kokuyorsun, diğer tarafta çalış” dediği aynı yaş ve uyruktaki iş arkadaşı tarafından kalbinden bıçaklandı.

Kaynak

Hayvanlara yapılan zulümlerin yanında Türkiye’de bir de “başıboş hayvan sorunu” tartışmaları son zamanlarda gündemi meşgul ediyor. Bunun bir örneğine de sosyal medyada şahit olundu.

Köpek saldırısı sonrası bir gencin hayatını kaybetmesi yeni bir tartışmayı başlattı. Beşiktaşlı isimli bir Twitter kullanıcısı da köpeklerin saldırısından kendini koruduğu için çevredeki vatandaşlar tarafından şikayet edildiğini ve ifade vermek zorunda kaldığını söyledi.

Kaynak

Tüm detayları iş yeri güvenlik kamerası tarafından kayıt altına alınan ve Zonguldak’ta yaşanan olayda bir esnaf, iddialara göre 5 yıl önce husumetlisi olduğu kişi tarafından bıçaklandı.

Kaynak

İstanbul’da yine bir kadına şiddet vakası! Esenyurt’ta sokak ortasında eşine şiddet uyguladığı iddia edilen bir kişiye çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi. Ancak bu kez mağdur eş, duruma müdahale ederek kocasını darp edilmekten kurtardı.

Kaynak

İstanbul’da bir düğünde halay sırasında damat tarafından bir davetlinin, gelinin kız kardeşini taciz ettiği iddiası ortalığı karıştırdı. Damat ve gelin tarafı birbirine girdi.

Kaynak

İzmir’de karşıdan karşıya geçerken bir otomobil, 16 yaşındaki genç bir kıza çarptı. Genç kız kaza sonucunda hayatını kaybetti. İşin ilginç yanı kaza anında sürücünün sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı belirlenmesi oldu.

Kaynak

İstanbul’da bir kişi, yanına çağırarak istediği cep telefonunu vermeye yanaşmayan yabancı uyruklu kişiyi defalarca bıçaklayarak, yaraladı. Olay anları civardaki güvenlik kameralarına yansıdı.

Kaynak

Bursa’da devriye gezen polis aracına bir kişi tarafından ateş açıldı. Polislerin takviye ekip çağırması üzerine bölgeye özel harekat ekipleri sevk edildi. Mermisi biten saldırgan polislere kılıçla direnirken yapılan operasyon sonucu şüpheli gözaltına alındı.

Kaynak

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar