16-20 Nisan Türkiye’nin şiddet karnesi

Millî Düşünce Merkezi olarak Türkiye'de şiddetin çetelesini tutmaya devam ediyoruz.


İstanbul Silivri’de belediye görevlisi, kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak, yaralandı.

Kaynak:

Batman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 19 Nisan 2021’de saat 18.00 sıralarında Hilal Mahallesi’nde bulunan bir evde korona virüs testi pozitif çıkan hasta ve yakınlarına muayene, tedavi hizmeti sunmak için giden filyasyon ekibinin sözlü ve fiili saldırıya uğradığı belirtildi.

Kaynak:

Zonguldak, Çaycuma, Kadıoğlu Köyü’ndeki mozaikler yıllardır ödeneksizlik nedeniyle üstü kapalı. Hâlâ projesi yapılacak ve teşhire açılacak şekilde çevre etkileri ile tahribata maruz kalmakta. Roma Dönemi mozaikleri alttan nemlendiği için patlamış ve hızla dağılmaktadır.
Kaynak:

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bir şahıs, ablası ile tartışan 52 yaşındaki eniştesini tabanca ile vurarak öldürdü. Ölen vatandaş ve eşi arasındaki tartışmanın ise aldatma sebebiyle çıktığı iddia edildi.

Kaynak:

Sivas’ta yaşayan 8 çocuk annesi 60 yaşındaki kadın, iftar yemeği için tartıştığı kocası tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü.

Kaynak:

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Afyonkarahisar’ı nasıl bir gelecek bekliyor başlığı ile bir paylaşım yaptı. O paylaşımda Afyonkarahisar’daki tarım ve mera alanlarının yüzde 63’ünün madenlere ruhsatlı olduğu kaydedildi.

Kaynak:

Afyonkarahisar’da kendisini darp etmek isteyen alkollü akrabasını tüfekle 4 el ateş ederek öldüren kadın tutuklandı.

Kaynak:

@vaziyetcomtr’de yer alan habere göre; Abdurrahim Albayrak, Diyanet TV’ye konuştu: “Küçükken çay satıyoruz. Annem gitti geldi, doğum yapmış ‘Al sana kız kardeş getirdim’ dedi. Şimdiki kadınlara bakıyorum her gün kontrol, bilmem kaç ay kala çalışma olmuyor, o günkü kadınlar hem çay topluyor, hem gidiyor doğum yapıyor.” yapıyor diyerek hamile kadınların doktora gitmesi ve hamilelik izni kullanılmasını eleştirdi. Bir spor klübü yöneticisi olan şahsın kadınlara yönelik bu ötekileştirici dilini şiddetle kınıyoruz.

Bursa’da bulunan tarihî Ulu Cami’nin pencerelerindeki demir parmaklıkların haça benzediğini iddia eden saldırgan, camiye balyoz ile saldırdı.

Kaynak:

Adana’da gerçekleşen olayda bir kişi, husumetlisinin iş yerini basıp tabancayla ateş açtı. 3 kişiyi yaralayan zanlı, polis tarafindan aranıyor.

Kaynak:

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar