23 Nisan Türkiye’nin şiddet karnesi

Türkiye’nin son 24 saatteki şiddet çetelesini tutuyoruz.


Adana’da bir aile faciası yaşandı. Cezaevi’nden çıkan bir kişi giriştiği tartışmada kendini kaybederek ağabeyi ve babasının canına kastetti.

Kaynak

Şiddetin kişilerin sosyoekonomik durumlarıyla değil, vicdanî gelişmişlikleri ile ilgili olduğu bir kez daha ortaya çıktı. İstanbul Bahçeşehir’deki bir işadamı 14 yaşındaki kız çocuğunu öldürüp intihar etti.

Kaynak

Şiddet yalnızca kadına değil, Tanrı’nın “sessiz kullarım” dediği hayvanlara da bitmek tükenmek bilmez bir hınçla devam ediyor. Tekirdağ’da Orman Su İşleri’ne bağlı gönüllü hayvan koruma görevlisi Nurgül Tanrıar’ın baktığı sokak köpekleri saldırıya uğradı. Köpeklerden biri yaralanırken diğeri hayatını kaybetti.

Kaynak

Hatay’da yaşanan olayda, iş dönüşü uykusundan yüksek gürültü nedeniyle uyandırıldığını iddia eden zanlı, aralarında sohbet eden komşularıyla giriştiği tartışmada kendini kaybetti. Bireysel silahlanmanın önünün alabildiğine açılmasının da bir sonucunu gördüğümüz olayda kişilerin sadece uykularından uyandıkları için insanları öldürmeye teşebbüs edebildiklerine şahit olunacak bir olay örneği gözlendi. Zanlı evindeki ateşli silahla tartıştığı 4 kişiye ateş açtı ve yaralılardan 1’i kurtarılamadı.

Kaynak

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde foseptik çukurunda bulunan 6 yavru köpek atıldı. Hayvanseverler tarafından kurtarılarak veteriner kliniğinde tedaviye alınan köpeklerin heüz 20 günlük oldukları tespit edildi.

Kaynak

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.