Adnan İslamoğulları’nın “Kuyu”su… – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Adnan İslamoğulları’nın “Kuyu”su…

Adnan İslamoğulları da sonsuzluğa ulaşacak mürekkepten bir kubbeyi inşa ederken hâletiruhiyesini bize kendi sesiyle anlatıyor. Ölüm ve acının gayya “kuyu”sundaki hüzünlü yolculuğuna, bir mûsikîşinas sesle çıkmak için tıklamanız yeterli.

28 Eylül 2020

Çanakkale’den Yemen’e, Sakarya’dan Balkanlara kadar “Hey on beşli on beşli” türküsüne şehit güftesi olarak düşen 1315 doğumluların üzerinde yükseldi bu devlet (…) böyle başlıyordu Adnan İslamoğulları’nın Kuyu’sunun tanıtım yazısı.

Abdurehim Ötkür’ün deyimiyle; “maddi bir mezar yapmak yerine, sonsuzluğa ulaşacak mürekkepten bir kubbe yapmaya karar vermek.”  Adnan İslamoğulları da sonsuzluğa ulaşacak mürekkepten bir kubbeyi inşa ederken hâletiruhiyesini bize kendi sesiyle anlatıyor. Ölüm ve acının gayya “kuyu“sundaki hüzünlü yolculuğuna, bir mûsikîşinas sesle çıkmak için tıklamanız yeterli.

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!