Avrupa Birliği Ermenistan’ı kınadı

Avrupa Birliği (AB), Ermenistan’ın Gence’ye düzenlediği roketli saldırıyı kınadığını bildirdi.


Azerbaycan

Avrupa Birliği Ermenistan’ı kınadı

AB Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, Ermenistan’ın Gence’de yaşayan sivillere yönelik düzenlediği roketli saldırıyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Açıklamada,
“Avrupa Birliği, 16-17 Ekim gecesi Azerbaycan’ın Gence kentine düzenlenen grevler sonucu sivillerin hayatını kaybetmesinden ve ağır yaralanmalarından üzüntü duymaktadır. Taraflar sivilleri ve sivil nesneleri hedef almayı bırakmalıdır. 10 Ekim’de kararlaştırılan ateşkese gecikmeden tam olarak uyulması gerekiyor.” ifadeleri yer aldı.

Ermeniler tarafından düzenlenen saldırıda şimdiye kadar elli iki yaralı ve on üç ceset enkaz altından çıkarıldı. Şehitlerin üçünün ise çocuk olduğu bildirildi. Yaralılardan biri de gün içinde hayatını kaybetti, ölü sayısı on dörde çıktı.
10 Ekim’de Ermeni ordusunun Gence’ye yaptığı roket saldırısı sonucunda da on sivil şehit düştü, kırktan fazla kişi yaralandı. Üç çocuk, her iki ebeveynini de kaybetti.

Kaynak: (https://sonxeber.az/193324/ai-ermenistanin-gence-raket-hucumu-ile-bagli-beyanat-verdi, 17.10.2020)

Yazar

Esra Çam

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar