Azerbaycan Ermenistan’a ezici darbeler indiriyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Azerbaycan Ermenistan’a ezici darbeler indiriyor

Azerbaycan Ordusu başarılı ilerlemesine devam ediyor.

5 Kasım 2020
Nuray Türksoy
Dağlık Karabağ
Azerbaycan

Azerbaycan Ordusu Terter cephesi yönünde bir dizi başarılı operasyon gerçekleştirirken, düşmanın askeri altyapısına büyük zarar verdi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Tonaşen köyünde bulunan Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin 10. Tümeninin 7. Alayının karargahı, askerlerin kışlaları, otomobilleri ve diğer askeri alt yapıları topçu atışlarıyla imha edildi.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Azərbaycan Ordusu cəbhənin Tərtər istiqamətində bir sıra uğurlu əməliyyatlar həyata keçirərək düşmənin hərbi infrastrukturuna böyük ziyan vurub.

Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin verdiyi məlumata görə, düşmənə endirilən artilleriya zərbələri ilə Ermənistan silahlı qüvvələrinin 10-cu dağatıcı diviziyasının Tonaşen kəndində yerləşən 7-ci dağatıcı alayının qərargahı, əsgər kazarmaları, sursatla dolu avtomobil texnikaları və digər hərbi infrastrukturu məhv edilib.

Kaynak : (https://azpolitika.info/?p=610276, 05/11/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları