Azerbaycan Genç Seyirciler Tiyatrosu'ndan 20 Yanvar'ın yıldönümünde çevrim içi gösterim - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Nadir Devlet Hayatını Kaybetti   • Yarışma

Azerbaycan Genç Seyirciler Tiyatrosu’ndan 20 Yanvar’ın yıldönümünde çevrim içi gösterim

Azerbaycan’da 20 Ocak 1990 tarihinde Sovyet Ordusu’nun başkent Bakü’ye girmesiyle gerçekleştirilen katliamın otuz birinci yıldönümü nedeniyle, Azerbaycan Devlet Genç Seyirciler Tiyatrosu sosyal medya hesabından çevrim içi gösterim yapacak.

14 Ocak 2021
Kâmil Engin

 

 

Bakü’de faaliyet gösteren Azerbaycan Devlet Genç Seyirciler Tiyatrosu, “Bitmemiş” (Yarımçıq qalmış) adlı oyununu 20 Ocak 2021 Çarşamba günü saat: 18.00’den itibaren sosyal medya hesabından takdim edecek.

AZERTAC’ın haberine göre, Yevda Abramov ve Leyla Beyim’in “Bitmemiş…” (Yarımçıq qalmış… – Xəyalpərvər oğlan) eserinden hazırlanan aynı adlı oyun, 2016 yılın Nisan ayında cephe hattında şehit düşen gençlerin anısına ithaf edildi.

Bir perdelik tiyatro oyununun yönetmenliğini Halk Artisti Vagif Esedov yapıyor.

Kaynak: “Yarımçıq qalmış” tamaşası onlayn göstəriləcək

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları