Azerbaycan, Hocalı baskınlarını düzenleyen albayı vurdu – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Azerbaycan, Hocalı baskınlarını düzenleyen albayı vurdu

1992 yılında Hocalı’ya yaptığı baskınlarla tanınan Ermenistan Ordusu’nun albayı Torgomyan, Azerbaycan’ın hava harekatında ağır yaralandı.

6 Kasım 2020
A. Selim Babaoğlu
Hocalı katliamının mimarı vuruldu
Aram Torgomyan

Azerbaycan işgal altındaki topraklarını almak için Ermenistan’a karşı giriştiği harekatlara devam ederken bir gelişme daha yaşandı. 1992 yılında Hocalı katliamlarının mimarlarından olan Albay Aram Torgomyan, Azerbaycan’ın hava harekatı ile vuruldu.

1992 yılında Hocalı’ya yaptığı baskınlarla akıllarda yer tutan Aramo taburunun komutanı birçok masumun ölümünden ve işkencesinden sorumluydu.

Vurulan albayın ağır yaralı olduğu bildirildi.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Azərbaycan işğal altındakı torpaqlarını almaq üçün Ermənistana qarşı başlatdığı hərəkata davam edərkən cəbhədən yeni bir xəbər gəldi. 1992-ci ildə Xocalı soyqırımının təşkilatçılarından olan Polkovnik Aram Torqomyan, Azərbaycanın hava hərəkatı ilə vuruldu.

1992-ci ildə Xocalıya etdiyi basqınlarla yaddaşda yer edinen Aramo diviziyasının komandiri bir çox günahsız insanın ölümündən məsul idi.

Kaynak: (https://www.haberler.com/azerbaycan-hocali-katliaminin-basrolundeki-13711008-haberi/, 03/11/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları