Azerbaycan'a kimlikle seyahat başlıyor - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Nadir Devlet Hayatını Kaybetti   • Yarışma

Azerbaycan’a kimlikle seyahat başlıyor

Türkiye ve Azerbaycan vatandaşları, 1 Nisan’dan itibaren yeni tip kimlik kartlarıyla karşılıklı olarak seyahat edebilecekler.

18 Mart 2021
Kâmil Engin

 

Türkiye ve Azerbaycan Cumhuriyetleri arasında 25 Şubat 2020 tarihinde Bakü’de imzalanan Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması’na Getirilen Değişikliklere Dair Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümetleri arasında 1 No’lu Protokol, 1 Nisan 2021 tarihinde yürürlüğe giriyor.

Her iki ülke vatandaşlarının karşılıklı kısa süreli seyahatlerinin kolaylaştırılmasını teşvik etmek amacıyla, söz konusu Protokole göre, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nün standartlarına uygun olarak makinede okunabilir ve biyometrik veriler içeren kimlik kartları, vizesiz seyahat için geçerli kabul edilecek.

Üçüncü bir ülke üzerinden yapılan seyahatler için ise, pasaport kullanımı mecburiyeti devam edecek.

Kaynak: https://www.iha.com.tr/haber-azerbaycan-ve-turkiye-arasinda-kimlikle-seyahat-1-nisandan-itibaren-basliyor-904429/ (16/03/2021)

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları