DUYURU   • Işınsu   • Emine Işınsu vefat etti

Bugün Azerbaycan’da okulların ilk dersi 20 Yanvar konusuna ayrıldı

19 Ocak 2021 günü Azerbaycan’da genel eğitim kurumları ile çocuk ve gençlik gelişim merkezlerinde ilk ders ve eğitimler, 20 Yanvar hâdiselerinin otuz birinci yıldönümüne ayrıldı.

19 Ocak 2021
Kâmil Engin

 

20 Yanvar olaylarının otuz birinci yıldönümü çerçevesinde, Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde eğitim öğretim kurumlarında uygulanması amacıyla Etkinlikler Planı hazırlandı. Buna göre, 19 Ocak günü yapılan çevrim içi derslerde ülkenin bağımsızlığı uğrunda canlarını vermiş vatandaşların hâtırası bir dakikalık saygı duruşuyla anıldı. Derslerde öğretmenler, Azerbaycan’ın hürriyeti ve toprak bütünlüğü için mücadele tarihine kahramanlık sayfası olarak dahil olan 20 Ocak 1990 olayları hakkında bilgi verdiler.

Öte yandan, söz konusu etkinlikler planına uygun olarak, eğitim kurumlarında 20 Yanvar olaylarını konu alan çevrim içi edebiyat ve sanat çalışmaları, fotoğraf ve resim sergileri ile seminer ve münazaralar düzenlendi.

 

Kaynak: https://muallim.edu.az/news.php?id=14284 (19/01/2021)

 

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları