Azerbaycan’da Koronavirüsü affı çıktı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Azerbaycan’da Koronavirüsü affı çıktı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 176 mahkumu affetti.

7 Nisan 2020
Mete Korkmaz
Azerbaycan
İlham Aliyev bazı mahkumları affetti.

Cumhurbaşkanı Aliyev, yayımladığı genelgede, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaşı ve sağlık durumu dolayısıyla özel bakıma muhtaç, yaşı 65’ten büyük bazı mahkumların ve ailelerinin kendisine yaptığı başvuruları değerlendirdiğini belirtti. Aliyev, mahkumların sağlık durumları, mahkumiyet sürelerindeki hal ve davranışlarını göz önünde bulundurarak af kararını imzaladığını kaydetti.

Azerbaycan Bakanlar Kuruluna bağlı Koronavirüs Karargahının açıklamasına göre, ülkede 57 kişide daha yeni tip koronavirüs tespit edildi ve vaka sayısı 641 oldu. Son verilere göre Azerbaycan’da bugüne kadar 44 kişi iyileşti, 7 kişi yaşamını yitirdi. 590 hastanın tedavisi sürüyor. Azerbaycan’da bugüne kadar 45 binden fazla kişiye koronavirüs testi yapıldı, 4 bin 369 kişi karantinada tutuluyor.

Kaynak:QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları