Azerbaycan’dan Çağrı “Türk Dünyası Birlik Olmalı”

Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Fuat Muradov "Hem Azerbaycan hem Türkiye hem de Kazakistan ve Kırgızistan diasporaları mutlak surette birlikte hareket etmelidir."


Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Fuat Muradov “Hem Azerbaycan hem Türkiye hem de Kazakistan ve Kırgızistan diasporaları mutlak surette birlikte hareket etmelidir.” açıklamasını yaptı. AA’ya konuşan Muradov Türk dili konuşan ülkelerin diaspora kuruluşları ile birlikte çalışmaya ihtiyacın olduğunu belirtti ve bunun için Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile ortak hedefler belirlendiğini söyledi.

Türk Dili Konuşan Ülkeler Birlikte Hareket Etmelidir

Muradov ” Potansiyelimizi mutlak surette kullanmalıyız. Hem Azerbaycan hem Türkiye hem de Kazakistan ve Kırgızistan diasporaları mutlak surette birlikte hareket etmelidir. Bu bizim uzun vadeli hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak da mümkündür. Düşmanlarımız belli. Bize karşı yürütülen kampanyalarına arkasında duran güçler belli. Çalışmalıyız ki dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan soydaşlarımız bunu dikkate alarak birleşme ve koordinasyonu daha iyi düzeyde hayata geçirsin. Stratejimizi ve politikamızı doğru yürütürsek büyük işler başarabiliriz. Türk dünyasının çıkarlarını korumak açısından bu çok önemlidir.” açıklamasını yaptı.

Avatar
Yazar

Kocafurkan Dinçaslan

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.