Başkurdistan’ın başkenti Rusya’nın en tanınan ve göz alıcı şehirleri oylamasında temsil ediliyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Başkurdistan’ın başkenti Rusya’nın en tanınan ve göz alıcı şehirleri oylamasında temsil ediliyor

Rusya’da geleneksel düzenlenen en tanınan ve göz alıcı şehir oylamasında Başkurdistan’ın başkenti Ufa 16 sırada temsil ediliyor.

10 Ocak 2020
A. Selim Babaoğlu
Başkurdistan'ın başkenti Ufa
Başkent Ufa’da bulunan Salavat Yulaev heykeli

Başkurdistan Özerk Türk Cumhuriyeti başkenti Ufa Rusya’nın en tanınan ve göz alıcı şehrini seçmek için yapılan oylamada temsil ediliyor.

Rusça yayın yapan Allufa gazetesindeki haberde Rusya’nın en çekici ve tanınan şehri için geleneksel oylamaya yer verildi.

Haberde город-россии.рф. sitesinde yapılan yarışmada Başkurdistan’ın başkenti Ufa’nın şimdiye kadar 16. sırada yer aldığı bildiriliyor.

Şimdiye kadar en çok oyu alan ilk üç şehir Smolensk, Sivastopol ve Barnul oldu.

En az oyu alan şehir ise Özerk Türk Cumhuriyeti Tuva’nın başkenti Kızıl oldu.

Oylama 2020 yılının Aralık ayında sona erecek.

Kaynak :  (https://www.allufa.ru/aktualno/ufa-popala-v-reyting-samykh-uznavaemykh-i-privlekatelnykh-rossiyskikh-gorodov/, 09/01/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları