Brüksel konferansı: Nazi Almanya’sı ile Doğu Türkistan arasında benzerlik var – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Brüksel konferansı: Nazi Almanya’sı ile Doğu Türkistan arasında benzerlik var

Brüksel konferansında Hitler Almanya’sı ile Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı insan hakları ihlalleri arasında benzerliklere vurgu yapıldı.

16 Ekim 2020
A. Selim Babaoğlu
Hitler Almanya'sı ile Doğu Türkistan arasında paralellik var.
Doğu Türkistan’da Çin soykırımı

Merkezi Brüksel’de bulunan Demokrasi İçin Avrupa Fonu’nun internet üzerinden gerçekleştirdiği toplantıda Nazi Almanya’sı ile Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı insan hakları ihlalleri arasında ciddi benzerlikler olduğu dile getirildi.

Toplantıda konuşan Uygurlar İçin Kampanya adlı kuruluşun kurucusu ve yöneticisi Rushan Abbas, Doğu Türkistan’da insanlığın test edildiğini, bütün dünyanın Doğu Türkistan’daki uygulamalara gereken cevabı vermesi gerektiğini savundu.

Abbas, 1936’da Almanya’da düzenlenen Dünya Olimpiyatları ile 2022’de Çin’de düzenlenecek olimpiyatların karşılaştırarak Hitler Almanya’sı ile Çin’in aynı durumda olduğunu belirterek, devletlerden Çin’de düzenlenecek olimpiyatlara atlet göndermemeleri çağrısı yaptı.

Kaynak : (https://eutoday.net/news/human-rights/2020/persecution-of-uyghurs, 14/10/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları