Çin, Doğu Türkistan’ın sesi Erkin Emet’in kardeşlerini tutukladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız

Çin, Doğu Türkistan’ın sesi Erkin Emet’in kardeşlerini tutukladı

Doğu Türkistanlı Erkin Emet’in kardeşleri Çin tarafından tutuklandı.

23 Ağustos 2020
A. Selim Babaoğlu
Çin Uygur Türkü Erkin Emet'in kardeşlerini tutukladı
Erkin Emet

Nepal’in haber sitesi Nepal 24 Hours’da yayımlanan haberde Doğu Türkistan kültürü üzerine sayısız çalışması bulunan Doçent Doktor Erkin Emet’in kardeşlerinin Çin Komünist Partisi tarafından tutuklandığı bildirildi.

Haberde, Çin hükumetinin Erkin Emet’in kardeşlerini terörizme hizmet ile itham ettikleri ifade edilirken; Erkin Emet gazeteye verdiği beyanda, kardeşlerinin ve kız kardeşinin tutuklanmasının esas sebebinin kendisi olduğunu söyledi.

Emet, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a da durum ile ilgili müracaat ettiğini ancak henüz bir cevap alamadığını ifade etti.

Kaynak : (https://nepal24hours.com/siblings-get-lengthy-jail-terms-in-xinjiang-for-links-to-turkey-based-uyghur-scholar/, 23/08/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları