Çin Kur’an-ı Kerim’i değiştirecek – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Çin Kur’an-ı Kerim’i değiştirecek

Çin hükumeti dini metinlerin sosyalizmin temel esaslarına ve çağın gereklerine göre yeniden yazılması yönünde talimat verdi.

25 Aralık 2019
A. Selim Babaoğlu
Çin Kuran'ı değiştirecek
Kuran’ı Kerim tekrar yazılacak

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre Çin Kur’an-ı Kerim’i ve İncil’i yeniden yazdıracak.

Çağın gereklerini karşılamıyor

Habere göre Çin hükumetince söz konusu görev talimatının Çin Halkı Ulusal Komitesinin Etnik ve Din İşler Komitesinin Siyasi Danışma Konferansında verildi.

Çin hükumetinin doğrudan Kuran’ı Kerim ve İncil’i kastetmediği ancak çağın gereklerini karşılamayan bütün dini metinlerin yeniden tercümesi ve gerekli değişikliklerin yapılmasını talimatının verildiği ifade edildi.

Sosyalizme göre yeniden yazın

Çin Halkı Siyasi Danışma Komisyon Başkanı Wang Yang’ın da katıldığı konferansta bir araya gelen birçok dinden uzmana, inanan ve temsilciye Çin Devlet Başkanı Şi’nin (Xi) talimatlarının takip edilmesi, bu bağlamda mevcut dinlerin ideolojik bakışlarını sosyalizmin temel esaslarına ve çağın gereklerine göre yeniden uyarlaması gerektiği yönünde talimat verildi.

 

Kaynak : (https://www.dailymail.co.uk/news/article-7824541/China-rewrite-Bible-Quran-reflect-socialist-values.html?ito=facebook_share_article-top, 24/12/2019)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları