Çin Uygur Türklerinin doğuma 1-2 ayı kalan bebeklerini kürtaj ediyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Çin Uygur Türklerinin doğuma 1-2 ayı kalan bebeklerini kürtaj ediyor

Çin Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine karşı sert kürtaj siyaseti uyguluyor.

23 Ağustos 2020
A. Selim Babaoğlu
Uygur Türklerine karşı sert kürtaj uygulaması
Uygur Türklerinin bebekleri alınıyor

Güney Aysa’nın basın kuruluşu ANI’da çıkan haberde Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine karşı uyguladığı sert kürtaj siyasetine yer verildi.

Haberde Çin’de her ailenin sahip olacağı çocuk sayısına sınırlama getirildiği, bu siyasetin Uygur Türklerine karşı çok sert biçimde uygulandığı, bu kapsamda doğumuna bir iki ay kalan bebeklerin dahi kürtaj ile alındığı, emrin Çin Komünist Partisi’nden geldiği ve talimata uymayan hastanelere ceza verildiği bildirildi.

Haberin devamında, Sınırlı çocuk sayısı siyaseti kapsamında her kardeş arasının en az 3 yıllık ara ile doğurulabileceği erken doğan bebeklerin dahi öldürülüp cesetlerin yok edildiği ifade edildi.

Kaynak : (https://www.aninews.in/news/world/asia/hospitals-in-xinjiang-were-forced-to-abort-kill-babies-born-outside-family-planning-limits-report20200819231634/, 19/08/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları