Çubarov’a Baskı Devam Ediyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Çubarov’a Baskı Devam Ediyor

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov Romanya sınır servisi görevlileri tarafından 3.5 saat sebepsiz şekilde pasaportuna el konularak alıkonuldu. 

12 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov Romanya sınır servisi görevlileri tarafından 3.5 saat sebepsiz şekilde pasaportuna el konularak alıkonuldu.

Rus Özel Servisinin Zehirli Dokunaçları

Çubarov konu hakkında açıklama yaparak ” Rus özel servislerinin zehirli dokunaçlarının beni Romanya’da yakalamaya çalışacağını beklemiyordum. Bugün Bükreş havalimanında pasaport kontrolünden geçtiğim sırada Romanya sınır servisi görevlileri pasaportuma el koydu ve hiçbir açıklama yapmadan beni havalimanında 3.5 saat alıkoydu.” ifadelerini kullandı.

KTMM Başkanı Çubarov Ukrayna’nın Bükreş Büyükelçisi ve Başkonsolosunun müdahalesinden sonra kendisinin serbest bırakıldığını belirtti. Çubarov Bükreş’te Kırım ve Karadeniz’in durumunu Romanya Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri ve “German Marshall Fund of the United States” uzmanlarıyla görüşeceğini bildirdi.

Kaynak: QHA

 

 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları