Chinese Economic Review: Türkiye Çinli Firmaların Hedefinde!

Türk lirasının değer kaybıyla birlikte Çin şirketlerinin, başta dev ticaret firması Ali Baba olmak üzere Türkiye'ye ilgilerinin arttığı gözleniyor. Çin ile Türkiye arasında iş adamı trafiğinde ve heyet ziyaretlerinde artış var. Batılı bankalar da devrede.


Alibaba Group’un Sahibi Jack Ma

Kaynak:https://chinaeconomicreview.com/turkey-becomes-new-investment-target-for-chinese-firms/

Türk lirasıyla birlikte ülkenin varlıklarının fiyatı da hızla düştüğünden Türkiye’de yatırım fırsatlarını gözden geçiren büyük Çin şirketlerinden biri de teknoloji devi Ali Baba’dır.

Kaynakların aktardığına göre, Türkiye’nin para birimi krizini zirveye ulaştığı günlerden beri, şirket birkaç aydır Türk temsiciler ile görüşmeler içerisinde.

“Bir hafta içinde Çinli 4 grupla görüşüldüğü ve 20’den fazla toplantı yapıldığını söyledi. Kaynak görüşmelerin en büyük ABD yatırım bankaları tarafından desteklenmiş olduğunu da ekledi.

3 kaynak da, altyapı,maden, enerji, perakende ve sigorta endüstrilerini en çok ilgi çeken alanlar olduğunu dile getirdi.

Yazar

Batur Kılıç

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!