Dünya Kamuoyu Ermeni Provokasyonlarına Sessiz Kalmamalı

Millî Düşünce Merkezi'nin, Dünya kamuoyunun Ermeni provokasyonlarına karşı harekete geçmesi gerektiğine dair açıklaması


İki gün önce Ermeniler Azerbaycan topraklarına ateş açarak sivil ve asker Azerbaycan Türklerini şehit etti. Azerbaycan’ın kendini savunması ve karşılık vermesi üzerine sınırda çıkan çatışmaların şu ana kadar devam ettiği bildiriliyor.

Bilindiği üzere Ermeniler, Azerbaycan topraklarının bir kısmını işgal altında tutuyor. Bu işgali gerçekleştirirken, başta Hocalı katliamı olmak üzere, birçok katliama imza attı ve bölgede yaşayan Azerbaycan Türklerini memleketlerinden sürdürdü. Bu şimdilerin yumuşatılmış ifadesiyle etnik temizlik hareketidir. Bugün Azerbaycan’da yerlerinden edilmiş bir milyonun üstünde insan var. Bu iç göçün ve insanların yerlerinden edilmesinin sebebi 1980’lerden beri aralıksız süregelen Ermeni şiddet ve terör hareketleridir.

Ermeni terör örgütleri Azerbaycan’da, Türkiye’de, Avrupa ve Amerika’da ve hatta Ermenistan parlamentosunda dahi terör faaliyetlerine devam ediyor. Bu terör faaliyetlerine ve provokasyonlarına iki gün önce bir yenisini ekleyerek Azerbaycan topraklarına ateş açtılar. Bu yolla Azerbaycan toplumunu yıldırmak, Türk milletine de geri adım attırmayı amaçlıyorlar. Bilinmelidir ki Ermeni terör örgütleri amaçlarına ulaşamayacaktır.

Türk Milleti Azerbaycan topraklarına el konmasına ve işgalin unutturulmasına izin vermeyecektir. İki gündür çatışmalarda Azerbaycan şehitler verdi. Şehitlerimize rahmet, ailelerine, Azerbaycan halkına ve bütün Türk milletine baş sağlığı dileriz.

Millî Düşünce Merkezi

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar