Erdoğan Putin’le görüştü, gündem Kırım – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Erdoğan Putin’le görüştü, gündem Kırım

Erdoğan ve Putin arasında yapılan telefon görüşmesinde Kırım’daki siyasi tutsaklar ve Normandiya zirvesinde görüşülen siyasi tutsaklar savaş esirlerinin değişimi görüşüldü.

16 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’le görüştü. Yapılan telefon görüşmesinde Erdoğan ve Putin arasında Kırım’daki siyasi tutsaklar ve Normandiya zirvesinde görüşülen siyasi tutsaklar savaş esirlerinin değişimi görüşüldü.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy ve Rusya Başkanı Putin siyasi tutsaklar ve savaş esirleri konusunda görüşmüş ve kamuoyu Putin’e baskı kurmuştu. Görüşmede Zelenskiy Kırım ve Donbastaki siyasi tutsaklar ve savaş esirleri hakkında “hepsine hepsi” şeklinde Putin’e teklifte bulunmuştu. Kırım’da uydurma suçlarla ve sebepsiz şekilde alıkonmalarla tutulan Kırım Tatar Türklerini de bu teklif kapsıyordu.  Kırım Tatar Türkleri için Erdoğan Putin’le görüşerek Kırım Tatar Türklerine destek verdi. Putinle görüşülen siyasi tutsakların sayısı 126 olarak açıklandı. Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov konu hakkında “Umarım bir sonuç elde edeceğiz” dedi.

 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları