Ermenistan atıklarını Aras Nehri’ne döküyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Ermenistan atıklarını Aras Nehri’ne döküyor

İran Meclisi Erdebil Milletvekili Puya Mücerred, Ermenistan’ın kimyasal atıklarını Aras Nehri’ne boşaltması nedeniyle kanser vakalarında artış yaşandığını söyledi.

9 Temmuz 2020
Hilal Ülkü Şahin
Türkiye, Güney Azerbaycan
Ermenistan atıklarını Aras Nehri’ne döküyor!

Mücerred, ”Pars Abad’ın içme suyu Aras Nehri’nden temin ediliyor. Ermenistan’ın uranyum, altın ve bakır fabrikalarından çıkan kimyasal atıkları bu nehre boşaltması, ilçede yaşayan insanların birçoğunun kansere yakalanmasına neden oldu. Pars Abad’ın suyunun rengi değişti. Sivil çevre koruma örgütleri 10 yıldır seslerini duyurmaya çalışıyor ” dedi.

Erdebil içinde kanser vakalarının en fazla görüldüğü Pars Abad civarında, nehirden alınan örnekler İran Su ve Atık Su Şirketi tarafından incelendi. Fakat Ermenistan, suçlamaları reddediyor.

Kaynak: (https://www.timeturk.com/iranli-vekil-ermenistan-in-kimyasal-atiklari-kanser-vakalarini-arttirdi/haber-1553928 , 09/07/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları