Ermenistan seferberlik ilan etti!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan'ın saldırılarına karşılık vererek 12 Ermeni uçaksavar sisteminin imha edildiği belirtilmişti.


Azerbaycan

Ermenistan seferberlik ilan etti!

Gelişmeler üzerine Azerbaycan topraklarına yönelik saldırı başlatan Ermenistan’ın Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan vatandaşlarına çağrıda bulundu. Ermenistan’da sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan ettiklerini açıkladı.

Kurmaylarını acil koduyla toplantıya çağıran Paşinyan, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Değerli vatandaşlar, şu anda Ermenistan hükümetinin kararıyla sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan edildi. Seferberlik kapsamındaki herkesi askerlik şubelerine başvurmaya çağırıyorum” dedi.

Ermenistan’da seferbelik ilanının ardından bazı askerlik şubelerinin önüne gidenler oldu. Kalabalığın yaşlılardan oluşması dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen hukuksuz saldırılar devam ediyor. Dağlık Karabağ ve çevresine saldırılar düzenleyen Ermeni ordusu, sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor.

Kaynak: (https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-ermenistan-sikiyonetim-ve-seferberlik-ilan-etti-2816648 , 27/09/2020)

Yazar

Hilal Ülkü Şahin

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar