Ermenistan seferberlik ilan etti! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Ermenistan seferberlik ilan etti!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan’ın saldırılarına karşılık vererek 12 Ermeni uçaksavar sisteminin imha edildiği belirtilmişti.

27 Eylül 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan
Ermenistan seferberlik ilan etti!

Gelişmeler üzerine Azerbaycan topraklarına yönelik saldırı başlatan Ermenistan’ın Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan vatandaşlarına çağrıda bulundu. Ermenistan’da sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan ettiklerini açıkladı.

Kurmaylarını acil koduyla toplantıya çağıran Paşinyan, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Değerli vatandaşlar, şu anda Ermenistan hükümetinin kararıyla sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan edildi. Seferberlik kapsamındaki herkesi askerlik şubelerine başvurmaya çağırıyorum” dedi.

Ermenistan’da seferbelik ilanının ardından bazı askerlik şubelerinin önüne gidenler oldu. Kalabalığın yaşlılardan oluşması dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen hukuksuz saldırılar devam ediyor. Dağlık Karabağ ve çevresine saldırılar düzenleyen Ermeni ordusu, sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor.

Kaynak: (https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-ermenistan-sikiyonetim-ve-seferberlik-ilan-etti-2816648 , 27/09/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları