Esad’dan, Türkiye’ye Dağlık Karabağ suçlaması – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Esad’dan, Türkiye’ye Dağlık Karabağ suçlaması

Beşer Esad, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki gerilim nedeniyle, Türkiye’nin bölgeye Suriye’den savaşçı gönderdiğini ve gerekirse bunu doğrulayabileceklerini söyledi.

6 Ekim 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan, Türkiye
Esad’dan, Türkiye’ye Dağlık Karabağ suçlaması

Rus haber ajansı RIA’ya konuşan Esad yaptığı açıklamada, Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki son çatışmanın da ana kışkırtıcısı ve başlatıcısının Erdoğan olduğunu söyledi. Ayrıca, “Şam yönetimi, Suriye’deki militanların Dağlık Karabağ’a gönderildiğini doğrulayabilir.” ifadelerine yer verdi. Söz konusu iddia, Bakü ve Ankara tarafından reddedildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’daki çatışmaları dünya gündemine duyurup, destek almayı amaçladığını söyledi.

Kaynak: (https://www.timeturk.com/esed-den-turkiye-ye-daglik-karabag-suclamasi/haber-1646589 , 06/10/2020)

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları