Evimizin Çatısı Yok-Azatlık Yolunda Bir Ailenin Öyküsü – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Evimizin Çatısı Yok-Azatlık Yolunda Bir Ailenin Öyküsü

Turana Isgandarlı tarafından kaleme alınan eser, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları tarafından hatıra, araştırma-inceleme kategorisinde yayımlandı.

11 Mart 2021
Evimizin Çatısı Yok-Turana Isgandarlı

Turana Isgandarlı tarafından kaleme alınan eser, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları tarafından hatıra, araştırma-inceleme kategorisinde yayımlandı. Eserde, Azerbaycanlı bir ailenin azatlık yolundaki hikâyesi üzerinden Azerbaycan’ın en acı günleri gözler önüne seriliyor.

Kitap arka kapağından:

Sovyetler Birliği son nefesini verirken, Azerbaycan Cumhuriyeti küllerinden yeniden doğuyordu! Heyhat Ruslar bu bereketli topraklarda Türk’ün yaşamasını istemiyorlardı… 20 Ocak günü Bakü’de azatlığa yürüyen binler, Kızıl Ordu tarafından acımasızca katledildi.

Azerbaycan Cumhuriyeti henüz emekleme dönemindeyken; bu kez Karabağ, Rus destekli Ermeniler tarafından işgal edildi. Ermeni ve Rus birliklerinin, başta Hocalı olmak üzere pek çok yerde gerçekleştirdiği soykırımların yaraları bugün dahi sarılamadı. Fakat dökülen onca kana rağmen Türk’ü sindiremediler! Bir kere yükselen bayrak, bir daha inmedi!..

Bu kitapta, Azerbaycan’ın en acı günlerini bir ailenin tanıklığında okuyacak, yürek parçalayan hikayelere şahit olacak, üzerinden geçen yaklaşık 30 yıla rağmen Karabağ Savaşı’nı tüm dehşetiyle yeniden yaşayacaksınız…

 

Kitaba bağlantıdan ulaşabilirsiniz:  Bağlantı için tıklayınız.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!