Ihlamur Dergisi, Emine Işınsu Armağanı Kitabı

Türk fikir, edebiyat ve kültür sahasının uzun soluklu dergisi Ihlamur, Türk edebiyatının önemli ve güçlü kalemlerinden Emine Işınsu için, iki özel kitap hazırladı.


Kaleminin edebiyat sahası içindeki gücünü ve özgünlüğünü, yazın dünyasının her mecrasına taşıyan ve kabul gören ender isimlerindendir. Sancı, Küçük Dünya, Çiçekler Büyür, Azap Toprakları ve çıkardığı aylık olarak yayımlanan kültür, fikir ve sanat dergisi “Töre” ile Türkiye, Emine Işınsu’yu tanıdı.

Türk fikir, edebiyat ve kültür sahasının uzun soluklu dergisi Ihlamur, Türk edebiyatının önemli ve güçlü kalemlerinden Emine Işınsu için, iki özel kitap hazırladı.

İlk kitap; Emine Işınsu – Kendimden Kendime başlığından oluşmaktadır. Yıllar önce iki edebiyatçı genç hanım, Nebahat Akbaş ve Gökçe Nur Şafak Emine Işınsu ile haftalar süren bir röportaj yapıp kaydettiler. Sonra Işınsu hakkında çıkan çeşitli yazıları topladılar. Bu bir kitap olacaktı. Kendimden Kendime de Işınsu’nun o kitap için özel olarak yazdığı kısa bir otobiyografiydi. Yarım kalan bu projeyi geliştirmek ve hayata geçirmek Hakan Sarı ve Ihlamur’a kısmet oldu. O nedenle Emine Işınsu’nun kendi hayat hikâyesini yansıtmaktadır. Kendimden Kendime kitabını bu linkten temin edebilirsiniz

Emine Işınsu – Kendimden Kendime Kitabı

İkinci kitap; Türk edebiyatının önemli isimlerinin Emine Işınsu için kaleme aldığı makale ve yazılardan derlenen armağan kitabı, 6 Kasım 2020’de okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor. Hakan Sarı ve Yusuf Koşar tarafından yayıma hazırlanan kitap, 608 sayfadan oluşmaktadır. Armağan kitabını bu linkten temin edebilirsiniz.

Ihlamur Dergisi, Emine Işınsu Armağanı

Armağan kitabına katkı sunan isimler; İskender Öksüz – A. Yağmur Tunalı – Abdullah Harmancı – Abide Doğan – Ahmet Bican Ercilasun – Ahmet Efe – Ahmet Kabaklı – Ahmet Şafak – Ahmet Yüksel – Akkan Suver – Alaaddin Korkmaz – Alemdar Yalçın – Ali Uğur – Alparslan Türkeş – Arif Nihat Asya – Arslan Küçükyıldız – Asiye Duman – Asuman Güzelce – Ayfer Güler – Ayşe Karataş – Ayşe Oytun – Ayşe Ünüvar – Bahtiyar Aslan – Beşir Ayvazoğlu – Bilge Ercilasun – Burhanettin Özbilici – Çetin Karamanbey – Demet Yener – Dilaver Cebeci – Dilşat Taliphan Elbrus – Dündar Taşer – Elif Hürsöz – Emete Gözügüzeli Civan – Emine Işınsu – Enes Şengönül – Ergun Göze – Erol Güngör – Galip Erdem – Gamze Akbaş Arslanoğlu – Gıyasettin Aytaş – Gültekin Öztürk – Günerkan Aydoğmuş – Günil Özlem Ayaydın Cebe – Gürsel Aytaç – Hale Kaplan Öz – Halide Nusret Zorlutuna – Hasan Kallimci – Hasan Kayıhan – Hatem Türk – Hayati Bice – Hızır Dağlı – Hülya Argunşah – Hümeyra Yargıcı – Hüseyin Mümtaz – Hüseyin Yeniçeri – Işılar Kür – İbrahim Metin – Îfet Halîm Oğuz – İlhan Geçer – İlkin Esen Yıldırım – İsa Özkan – İsa Yusuf Alptekin – Kudret Ayşe Yılmaz – Mehmet Ali Kalkan – Mehmet Çınarlı – Mehmet Emin Alpkan – Mehmet Kurtoğlu – Mehmet Nur Karakeçi – Mehmet Nuri Yardım – Mehmet Pehlivanlı – Mehmet Şahin – Mehmet Şeref Önal – Mehtap Altan – Merve Özbayrak – Muhtar Tevfikoğlu – Mukadder Gemici – Mustafa Argunşah – Mustafa Erkal – Mustafa Levent Yener – Mustafa Necati Karaer – Mustafa Özçelik – Mustafa Uçurum – Nabi Avcı – Nail Tan – Nebahat Akbaş – Necati Tonga – Necmettin Hacıeminoğlu – Necmettin Türinay – Nesrin Karaca – Nursena Öztürk Kaplan – Nurullah Taş – Nusret Çam – O. Avcıoğlu – Osman Çakır – Osman Oktay – Özcan Ünlü – Pervin Ergun – Rasim Özdenören – Sadık Kemal Tural – Sadık Yalsızuçanlar – Sadi Somuncuoğlu – Selçuk Küpçük – Sevenbige Çağrı Saraç – Sevlvigül K. Şahin – Şerif Aktaş – Şevket Bulut – Şevket Kaan Gündoğdu – Tarık Buğra – Turgut Günay – Umay Günay – Yahya Akengin – Yaşar Güngör – Yavuz Bülent Bakiler – Yusuf Koşar – Zeynep Uluant Göze

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.