İşgalcilerden Stalin’li gözdağı! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

İşgalcilerden Stalin’li gözdağı!

Akyar (Sivastopol) kentinde Stalin’in fotoğrafıyla beraber “Bu Bizim Zaferimiz” yazılı afişin sergilenmesinin ardından, Rus işgaciler yeni bir olayla daha gündemde.

11 Mayıs 2020
Hilal Ülkü Şahin
Kırım
İşgalcilerden Stalin’li gözdağı!

Kırım’ın Karasupazar (Belogorsk) kentinde Sovyet diktatör Josef Stalin’in dev resminin işgalciler tarafından uçan balonla gökyüzüne havalandırıldığı kayıtlara yansıdı. Olayla ilgili açıklamalarda bulunan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov Rus işgalcilerin, on yıllardır kanayan Kırım Tatar kalbini daha da parçalamaya devam ettiğini söylerken, Stalin döneminde Kırım Tatar halkının çektiği sıkıntıların unutulmaması gerektiğini vurguladı. 76 yıl önce bugün, 11 Mayıs 1944 tarihinde zorunlu sürgün başladı. Sürgünün ilk yıllarında Kırım Tatarlarının %46’sının hayatını kaybettiği biliniyor. Çubarov son olarak, ”Kimse kafasını kuma saklamamalı. Moskova bugün de açıkça Kırım Tatarlarını tehdit ederek ‘boyun eğmezseniz tekrarlarız’ dedi.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları