DUYURU   • Işınsu   • Emine Işınsu vefat etti

İzmir’de, Gence’deki Ermeni vahşeti protesto edildi

Ermeniler tarafından Gence’ye düzenlenen saldırı, elliye yakın sivil toplum örgütü ve vatandaşlar tarafından İzmir’de protesto edildi.

17 Ekim 2020
Esra Çam
İzmir’de protesto

 

Bugün, İzmir’de yaşayan Azerbaycan Türkleri ve İzmir halkı, Gence’de Ermeniler tarafından düzenlenen ve masum halkın ölmesine sebep olan saldırıyı protesto ettiler. Protestoya elliye yakın sivil toplum kuruluşu katıldı.
“İşgal gücünü desteklemeyin!”, “Ermenistan terörist bir devlettir!”, “Azerbaycan adalet istiyor!”, “Siviller dokunulmazdır!”, “İşgal, uluslararası barış için bir tehdittir!”, “Çocuk ölümlerini durdurun!” sloganları ile Ermeniler protesto edildi ve Fransa’ya adil bir tutum sergilemesi çağrısında bulunuldu.
(Kaynak: https://www.xeberoxu.az/İzmirde-yasayan-soydaslarimiz-Gencede-toredilen-terror-aktlarina-etiraz-edir/20201017160314693 17.10.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları