Kazakistan’da Uçak Faciası

Kazakistan Almatı'da uçak düştü 12 kişi hayatını kaybetti 50 kişi hastaneye kaldırıldı.


Kazakistan Almatı’da bugün facia yaşandı. Almatı Havalimanından kalkan yolcu uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. 12 Kazak Türkü hayatını kaybederken 50 yaralı hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan durumu ağır olanların bulunduğu öğrenildi. Kazakistan İçişleri Bakanlığı hayatını kaybedenlerin arasında pilotun da olduğu bilgisini paylaştı.

93 yolcu ve 5 mürettebatın bulunduğu Almatı’dan Nur-Sultan’a gitmek için havalanan Bek Air firmasının uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. 7:22’de düşen uçak ilk önce bir duvaran sonrasında da iki katlı binaya çarptı. Kalkışta iki kez kuyruğunun pistte çarptığı ve yoğun sisin bulunduğu paylaşılan bilgiler arasında. Uçaktan sağ kurtulan bir yolcu uçak düşmeden önce dehşet verici bir ses duyduğunu söyledi.

Kazakistan Devlet Başkanı Tokayev konu hakkında sosyal medyadan ölenlerin ailesine başsağlığı diledi ve kazanın araştırılması için komisyon kurulduğunu paylaştı. Kaza hakkında ise Tokayev sorumluların en ağır şekilde cezalandırılacağını söyledi.

Yazar

Kocafurkan Dinçaslan

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.