Kazakistan’ı kasırga vurdu: Çok sayıda yaralı var – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Kazakistan’ı kasırga vurdu: Çok sayıda yaralı var

Doğu Kazakistan bölgesinin Ayagöz kentinde dün saat 18:00 civarında kasırga görüldü.

17 Haziran 2020
Hilal Ülkü Şahin ve Shakhsanam Niyazkhajiyeva
Kazakistan
Kazakistan’ı kasırga vurdu: Çok sayıda yaralı var

Şehir sakinlerinden alınan bilgiye göre, hasarlı çatılar, dükkanlar ve evler var. Şehrin bazı bölgeleri elektriksiz kaldı ve araçlar hasar almış durumda. Kentsel kamu hizmetleri, doğal afetin sonuçlarını ortadan kaldırmak için harekete geçmeye ve hasarın muhasebeleştirilmesine başladı. Düşen ağaçlar ve kırık camlar sebebiyle yaralanan 7 kişi tedavi altına alındı.

***

(Kazak Türkçesi)

Кеше Шығыс Қазақстан облысының Аягөз қаласында сағат 18 :00 джойқын дауыл жүріп өтті. Тұрғындардың айтуынша, қазір қала ішінде шатыры бүлінген үйлер, сауда дүкендері, сынған ағаштар баршылық. Қаланың бірқатар аумағы да жарықтан ажырап қалған. Үйлердің шатырлары ұшып, ағаштар сынып, электр кабельдері ұзілді. Зақымдалған автокэліктер бар. Қалалық коммуналдық қызметтер табиғи апаттың салдарын жоюға, актілер жасауға және зиянды есептеуге кірісті. Ағаштардың құлауынан және сынған әйнектен зардап шеккен 7 адам емделуде.

Kaynak: (https://24.kz/ru/news/social/item/403193-7-chelovek-postradali-v-rezultate-tornado-v-ayagoze , 17/06/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: