Kerkük’te DAEŞ sabotajı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Kerkük’te DAEŞ sabotajı

Kerkük’te bulunan 17 semt, terör örgütü DAEŞ’in kentteki su tesislerine elektrik sağlayan yüksek gerilim hatlarına düzenlediği saldırılar nedeniyle susuz kaldı.

16 Mayıs 2020
Hilal Ülkü Şahin
Kerkük
Kerkük’te DAEŞ sabotajı

Irak Federal Polis Gücü bünyesinde çalışan Mecid Ahmed, yaptığı açıklamada, yüksek gerilim hatlarının bulunduğu alana DAEŞ mensuplarınca yerleştirilen bombanın uzaktan kumandayla patlatıldığını ve devrilen yüksek gerilim hattı sebebiyle su arıtma tesislerinin elektriksiz kaldığını aktardı. Saldırı sonucu 17 semt susuz kaldı. Bu şekilde son 2 haftada bir çok gerilim hattı hedef alındı.

Ayrıca, Kerkük’ün Altunköprü ilçesine yakın, Dibis ilçesine bağlı Kuşkaya köyü yakınlarındaki tarım arazileri DAEŞ tarafından ateşe verildi ve çiftçilere ait yaklaşık 10 dönümlük tarım arazisinde yangın çıktı.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları