Kırgızistan’dan Elazığ için başsağlığı mesajı

Kırgızistan Cumhurbaşkanından başsağlığı mesajı


Sooronbay Ceenbekov

Kırgızistan’dan başsağlığı mesajı

Kırgızistan başkanı Sooronbay Ceenbekov Türkiye Cumhuriyeti başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türkiye’lilere Elazığ bölgesindeki Sivrice şehrinde geçmiş olan deprem dolayı vefat edenler için başsağlığı diledi.
“Elazığ bölgesinde geçen depremden dolayı birçok insanın vefat ettiğini öğrenince çok üzüldüm. Kırgızistan halkının ve kendi adımdan size ve bütün Türkiye halkına üzülerek başsağlığı diliyorum. Vefat etmiş insanların akrabalarına ve yakınlarına sabır diler ve bu çok büyük felaketin çabuk geçmesini isterim. Tüm kurbanların çok kısa zamanda iyileşmesini dilerim”, dedi Ceenbekov kendi konuşmasında.

***

(Kırgızistan lehçesinde)

Президент Сооронбай Жээнбеков Президент Режеп Тайып Эрдоганга жана Түркия элине Элязыг провинциясынын Сивриже шаарында жер титирөөнүн кесепетинен курман болгондорго байланыштуу көңүл айтты
Кыргыз Республикасынын Президенти Сооронбай Жээнбеков Түркиянын Президенти Режеп Тайып Эрдоганга жана Түркия элине Элязыг провинциясынын Сивриже шаарында жер титирөөнүн кесепетинен курман болгондорго байланыштуу көңүл айтты.

«Элязыг провинциясынын Сивриже шаарында жер титирөөнүн кесепетинен көптөгөн жарандардын курман болгондугу тууралуу суук кабарды терең кайгыруу менен кабыл алдым. Кыргыз Республикасынын элинин жана жеке өзүмдүн атымдан Сизге жана жалпы Түркия элине терең көңүл айтам. Каза болгондордун бир туугандарынын жана жакындарынын орду толгус жоготуу азасын тең бөлүшөм. Бардык жабыр тарткандардын тез арада сакайып кетүүсүн каалайм», — деп белгиленет көңүл айтуу телеграммасында.

Yazar

Alina Asanbekova

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar