Kırım Tatarlarına gözdağı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Kırım Tatarlarına gözdağı

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın işgalci yönetimi, Kırım Tatarlarına “uyarı kağıtları” dağıtmaya başladı.

20 Şubat 2021
Esra Çam
Kırım Tatarlarına gözdağı

Kırım Tatar gazetecilere ve insan hakları savunucularına, “izinsiz eylemlerin kabul edilmezliğine dair” başlıklı uyarı kağıtları dağıtmaya başladı. Uyarı kağıdında: “Kırım Cumhuriyeti topraklarında 23 ile 26 Şubat 2021 tarihleri arasında ‘aşırılık yanlısı eylemler’ hazırlanıyor.” ifadeleri yer aldı. İlgili uyarı kağıtlarının; avukat Emine Avamileva’ya, Kırım Tatar aktivistler; Rüstem Hoşçu, Remzi Zudiyev, Mustafa Abdurahmanov, Lenora Dyulber, Zekiy Kulametov’a ve Kırım Dayanışması yurttaş gazetecileri Nuri Abduraşidov ile Muradjon İbragimov’a verildiği kaydedildi. Konuyla ilgili mahkemeye itiraz edileceği açıklanırken Lutfiye Zudiyeva uyarı kağıtlarının veriliş amacının farklı bakış açılarını kontrol etmek ve bastırmak olduğunu ifade etti.
(Kaynak: https://qha.com.tr/kirim/isgalciler-kirim-tatarlarina-yine-uyari-kagitlari-dagitmaya-basladi/303878/ 19.020.2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları