Kosova Türklerinden sevindirici haber – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Kosova Türklerinden sevindirici haber

Kosova’da 3 Haziran 2020’de yapılan oylamada, mevcut Albin Kurti hükumetinin yerini Abdullah Hoti aldı.

4 Haziran 2020
Hilal Ülkü Şahin
Kosova
Kosova Türklerinden sevindirici haber

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP), Bölgesel Kalkınma Bakanlığının, önceki dönem Kosova Demokratik Türk Partisi Milletvekili Enis Kervan’ın yürütüleceği bilgisini paylaştı. Abdullah Hoti hükumetini destekleyen KDTP, yaptığı açıklamada,

”Kosova Cumhuriyeti’ni bekleyen sosyo-ekonomik zorlukların aşılmasına yönelik hazırlıklara başlanması ve gerekli önlemlerin alınması adına yasal bir hükümetin kurulması gerekliliği doğrultusunda Kosova Demokratik Türk Partisi, merkezi ve yerel kurumların kurulması konusunda yapıcı rol üstlenme geleneğini devam ettirerek Avdullah Hoti hükümetine destek vermiştir. Avdullah Hoti hükumetinde 1 Bakan ve 2 Bakan Yardımcısı ile temsil edilecek olan Kosova Demokratik Türk Partisi’nin kararı ile Bölgesel Kalkınma Bakanlığı Enis Kervan tarafından yürütülecektir. ” sözlerine yer verdi.

Kaynak: QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları