Kültür ve Turizm Bakanlığı ne yaptığını sanıyor?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bu hakaretamiz videosu ve turizmin ekonomik getirilerinden dolayı takınılan Türk milletini aşağılar nitelikteki tavırlar asla kabul edilemez.  


Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, her zamanki gibi yanlış yorumlanan(!) bir açıklamayla turistin görebileceği herkesin aşılanacağını söylemişti. Bu açıklamanın ardından, bugün akşam saatlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Türkiye Turizm Portalı‘nın resmî twitter hesabından, tanıtım adı altında hakaret nitelikli bir video paylaşıldı.

Turizm sektöründe çalışan görevlilerin “Aşılıyım” yazan bir maske takmış olarak gösterildiği video, kabul edilemez ifadeler eşliğinde sunuldu:

“Bu yaz güvenli bir tatil mi arıyorsunuz? Türkiye’ye gelin. Önceki yaz milyonlarca ziyaretçi, temiz tatil yerlerinde eğlencenin tadını çıkarmıştı. Bu yaz da bütün çalışanlarımızı aşıladık. Sterilize edilmiş tatil yerleri ve aşılanmış çalışanlar! Biz buna ‘Turizm için Çifte Güvenlik’ diyoruz. Konuklarımız ise buna ‘Gönül Rahatlığı’ diyor. Gelin ve güvenli cennetin; Türk sahillerinin tadını çıkarın.” 

Sosyal medyadan gelen tepkilerin ardından Türkiye Turizm Portalı videoyu yayından kaldırdı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu hakaretamiz videosu ve turizmin ekonomik getirilerinden dolayı takınılan Türk milletini aşağılar nitelikteki tavırlar asla kabul edilemez.

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar