Kuzey Makedonya’daki Türk öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Kuzey Makedonya’daki Türk öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı

Doğu Makedonya Türkleri Derneği, Kuzey Makedonya’nın doğu bölgesindeki öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

25 Ekim 2020
Esra Çam

 

Kuzey Makedonya’ya kırtasiye yardımı

Doğu Makedonya Türkleri Derneği, Kuzey Makedonya’da yaşayan Türklere yardım etmeye devam ediyor. Dernek bu kez Kuzey Makedonyanın Doğu bölgesinde özelikle Radovişce civar köyleri, Yüksek Mahalle, Karbintsi’nin Radanye, Pırnalı, Kutsa, Kurfalı, Ocalı ve İştibin Seltca ve Poçuval köylerindeki Türk öğrencilere, Yesevi Yardım Hareketi ile 520 adet çanta ve kırtasiye yardımında bulundu. Doğu Makedonya Türkleri Derneği Türk Ocakları Genel Merkezi’nin desteğiyle de Valandova ve çevre köylerinde 170 öğrenciye çanta ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.
Doğu Makedonya Türkleri Derneği, yardım projelerinin devam edeceğini ve destek olanlara teşekkürlerini sunduklarını bildirdi.
(Kaynak: https://timebalkan.com/dogu-makedonya-turkleri-derneginden-kirtasiye-yardimi/ 23.10. 2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları