MDM’de 19 Mayıs

Millî Düşünce Merkezi’nin Youtube kanalından gün boyu yayımlanacak videolarla 19 Mayıs’ın hakkını verecek, Millî Mücadele kahramanlarını saygı, sevgi ve hürmetle anacağız.


Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yıl dönümünde dopdolu bir programla karşınızdayız.

Millî Düşünce Merkezi’nin Youtube kanalından gün boyu yayımlanacak videolarla 19 Mayıs’ın hakkını verecek, Millî Mücadele kahramanlarını saygı, sevgi ve hürmetle anacağız.

MDM’nin 19 Mayıs programı

1-) 19 Mayıs 1919’u Anlamak

Televizyon Programcısı ve Gazeteci Yeliz Şenyerli, Kâzım Karabekir Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Timsal Karabekir ile keyifli bir söyleşiye imza attı.

Timsal Karabekir, 19 Mayıs ve Millî Mücadeleye dair birçok soruya cevap verdi. İşte o sorulardan birkaçı:

  • 19 Mayıs 1919 öncesinde yaşanan gelişmeler ve Türkleri Millî Mücadele’ye hazırlayan sebepler neler?
  • Millî Mücadele’de neler yaşandı?
  • 19 Mayıs 1919’un Türk tarihi için önemi nedir?
  • Geçmiş yıllarda kutlanan 19 Mayıslar ile günümüz 19 Mayıs kutlamaları arasında farklılıklar var mı?
  • Günümüz gençliği cumhuriyetin kuruluş ilkelerini yaşıyor ve yaşatıyor mu?

Bu ve bu gibi birçok soruya cevap aranan, “19 Mayıs 1919’u Anlamak” adlı programımızı 19 Mayıs Çarşamba günü saat 12.00’den itibaren aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

2-) 19 Mayıs ve Millî Mücadele Ruhu

Millî Mücadele’mizin milletçe idrak ettiğimiz 102’nci yılında, Yeliz Şenyerli; 19 Mayıs 2021’e özel yayınımızda Tarihçi, Akademisyen ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ile 19 Mayıs’ı ve Millî Mücadele ruhunu değerlendiriyor.

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Millî Mücadele’nin öncesinde Anadolu’nun ve Türk milletinin vaziyetini, Türklerin Millî Mücadele ruhunun harekete nasıl dönüştüğünü, 19 Mayıs’ın ve milli bayramlarımızın Türk tarihindeki yerini ve önemini izleyicilerle paylaşıyor.

Yapımını ve sunumunu Yeliz Şenyerli’nin üstlendiği 19 Mayıs 2021’e özel yayınımızı, 19 Mayıs Çarşamba günü saat 15.00’ten itibaren Milli Düşünce Merkezi’nin Youtube hesabından izleyebilirsiniz.

3-) Millî Mücadele’de 19 Mayıs

Tarihçi Konuralp Ercilasun’un 19 Mayıs’ın Türk Millî Mücadelesindeki yerini ve önemini anlattığı videoya 19 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00’den itibaren aşağıdaki bağlantı adresinden erişim sağlayabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCD6fS9Db9cGQhP1m9nxuXbQ

4-) 19 Mayıs: Bir Milletin Küllerinden Doğuşu (Canlı Yayın)

M. Kemal’in Samsun’a çıkışının 102. yıl dönümüne denk gelen 540. Bilgi Şöleni’nde, “19 Mayıs: Bir Milletin Küllerinden Doğuşu” başlığıyla 19 Mayıs’ı ve Millî Mücadele’yi konuşuyoruz. Konuğumuz; Prof. Dr. Abdullah Gündoğdu.

M. Kemal’in Samsun’a çıktığı vakit ülkenin içinde bulunduğu durumu, 19 Mayıs’ın Türk tarihindeki önemini, Millî Mücadele’nin bilinmeyenlerini ve daha birçok şeyi konuşacağımız canlı yayınımıza hepiniz davetlisiniz.

MDM Genel Başkan Yardımcısı Hakan Paksoy’un yöneticiliğini üstleneceği ve 19 Mayıs Çarşamba akşamı saat 21.00’da canlı olarak yayımlanacak 540. Bilgi Şöleni’ne soru ve görüşlerinizle katkıda bulunabilirsiniz.

Bilgi Şöleni’mizi YouTube kanalımız üzerinden seyredebilmek için:

(https://www.youtube.com/channel/UCD6fS9Db9cGQhP1m9nxuXbQ)

Millî Düşünce Merkezi Genel Merkezi Facebook hesabımız üzerinden seyredebilmek için:

(https://www.facebook.com/millidusuncemerkezi)

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar