MİSAK- Millî Strateji Araştırma Kurulu – Dünyaya Türkçü Bakış
MDM- Millî Strateji Araştırma Kurulu
MİSAK logo

Devletin Ermeni isyanına ve mezalimine tedbiri: Tehcir meselesi

Kemal Eray Kurum ve Burçin Öner    24.04.2019
Osmanlı, savaş sırasında devlete isyan eden, sivilleri katleden, düşmanla bir olup orduyu arkadan vuran grupları tehcir etmiştir. Bu durum, devletin meşru müdafaasıdır. Cemalettin Taşkıran, bu söyleşide Ermeni tehcirindeki gerçekleri anlatıyor.

Ermeni meselesi nedir ne değildir?

Umut Berhan Şen    23.04.2019
Yüzyıllarca kardeşçe yaşayan Ermenilerle Osmanlı Türklerinin arasının bozulması ve tehcirle birlikte baş gösteren hadiselerin arkasında Avrupa ve Rusya'nın emperyal hedefleri vardır. Berlin Anlaşması ile başlayan süreç bugünlere kadar gelmiştir.

2006’dan 2012’ye Fransa’da sözde Ermeni soykırımı inkâr yasa tasarısının görüşülmesi ve kabulü

MİSAK Editörü    22.04.2019
Türkiye’nin yakın ilişkide bulunduğu bazı devletler de dâhil 22 devletin parlamentosu asılsız Ermeni iddilarını kabul etmektedir.Özer Özocak, yazısında Fransa’nın bu iddiaları kabulünü ve düşünce özgürlüğünü ortadan kaldıran inkâr yasasını inceliyor.

Kavm-i Sadıka ile yaşanan acı olaylar

Gülcan Havva Eraslan    22.04.2019
Anadolu coğrafyası tam olarak Türkleştikten ve Balkanlara genişlediği dönemden an fazla faydalananlar Ermeniler olmuştur. Kavm-i sadıka denildi. Ama sömürgecilerin aleti oldular. Devlete isyan ettiler. Komşularını katlettiler. Devlet de tedbir aldı.

Bu defa da Hocalı Katliamı

Gürbüz Mızrak    21.04.2019
Son kamyonda 10 yaşında bir kız çocuğu gördüm. Başından ve elinden yaralıydı. Yüzü morarmıştı. Soğuğa, açlığa ve yaralarına rağmen hâlâ yaşıyordu.Çok az nefes alabiliyordu. Gözlerini ölüm korkusu sarmıştı. Bir asker onu öteki cesetlerin arasına attı.

Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür

Sadık Rıdvan Karluk    20.04.2019
Cezayir’de işlediği soykırımı “Babalarının yanlışları için oğulları özür dilemez” yaklaşımıyla değerlendiren, Ruanda’daki soykırım suçunun faili olmakla suçlanan Fransa, tarihi ve hukuki gerçeklere dayanmayan Ermeni iddialarının siyasi takipçisidir.

Tehcire dair Amerikan kaynaklarının genel bir değerlendirmesi

MİSAK Editörü    19.04.2019
Asılsız Ermeni iddialarının “kanıtı” olarak sunulan propaganda amacıyla yazılan belgeler, iftiralarla doludur. Konuyla ilgili Amerikan raporlarının çoğu ABCFM Başkanı Barton tarafından savaştan sonra Türkiye aleyhine kullanılmak üzere yazdırılmıştır.

Asılsız Ermeni iddialarının sahte belgeleri ve yürütülen iftira kampanyaları

Gürbüz Mızrak    18.04.2019
Ermeni tezi taraftarları,Türklere karşı kamuoyu oluşturmak için yalan belgeler ortaya atmıştır.Asılsız Ermeni iddilarına dayanak olan belgelerin iftiralarla dolu olduğu,bunlarda yazılanların tutarsızlığı tarafsız bir gözle bakıldığında görülmektedir.

İki Gürcü siyasetçinin Ermeniler ve Taşnaklara bakışı

MİSAK Editörü    17.04.2019
Taşnak faaliyetlerinin Sovyet dönemindeki tanıklarından biri de Sovyet Gürcistanı'nın önemli devlet adamlarından Filipp Maharadze idi. Yaşananların canlı şahidi Maharadze’nin kaleme aldığı satırlar, bugünkü iddialar açısından da çok önemlidir.

Feleğin işine bak

Gürbüz Mızrak    16.04.2019
Dış dünyada cereyan eden haksızlıklardan daha vahimi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bazı akademisyenlerin, yazarların ve sanatçıların hatta devlet adamlarının Ermeni tezlerini savunmaları, ülkelerini ve atalarını soykırım yapmakla suçlamalarıdır.