Mısır'la Azerbaycan arasında kültürel ilişkilerin perspektifi konulu görüşme - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Nadir Devlet Hayatını Kaybetti   • Yarışma

Mısır’la Azerbaycan arasında kültürel ilişkilerin perspektifi konulu görüşme

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Kahire nezdinde Büyükelçisi Tural Rzayev’in, Mısır Arap Cumhuriyeti Kültür Bakanı İnes Abdel-Dayim ile görüşmesinde iki ülke arasındaki kültürel ilişkilerin perspektifleri müzakere edildi.

10 Aralık 2020
Kâmil Engin
Büyükelçi Tural Rzayev, Mısır Kültür Bakanı İnes Abdel-Dayim ile.

 

 

AZERTAC’ın bildirdiğine göre, Mısır Kültür Bakanı, Azerbaycan ile ilişkilerin, özellikle kültürel işbirliğinin yüksek düzeyde olmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek, COVID-19 salgını şartlarında kültürel ilişkilerin gelişmesi yönünde teknolojik platformlardan faydalanmanın yanında karşılıklı müzakereler yürütülmesinin de yararlı olacağına inandığını belirtti.

Büyükelçi Tural Rzayev, dost Mısır ile kültürel ilişkilerin geliştirilmesinin gerekliliğini vurguladı ve bu amaçla aralık ayında başkent Kahire ile Şarm El-Şeyh şehrinde Azerbaycan ressamlarının sergilerinin düzenleneceğini bildirdi.

 

Kaynak: https://azertag.az/xeber/Misir_ve_Azerbaycan_arasinda_medeni_elaqelerin_perspektivleri_muzakire_edilib-1662863 (10/12/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları