MSB’den Nobel Ödüllerine Sert Tepki, Bosna Unutulmadı! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

MSB’den Nobel Ödüllerine Sert Tepki, Bosna Unutulmadı!

Milli Savunma Bakanlığı 2019 Nobel Edebiyat Ödülünü alan Peter Handke’ye sert tepki gösterdi ve Bosna katliamının Türkler tarafından unutulmadığını bir kez daha duyurmuş oldu.

7 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Milli Savunma Bakanlığı 2019 Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Peter Handke’ye sert tepki gösterdi ve Bosna katliamının Türkler tarafından unutulmadığını bir kez daha duyurmuş oldu. MSB’nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda hem Türkçe Hem İngilizce olarak “2019 Nobel Edebiyat Ödülü’nün Bosna soykırımının canisi, masum Boşnak kardeşlerimizin katili, Miloseviç’in en büyük destekçisi ve soykırımın inkârcısı Peter Handke’ye verilmesini en sert şekilde kınıyoruz.” ifadeleri yer aldı.

MSB “Nobel Ödülleri Tartışmalı”

MSB’nin yayınladığı paylaşım metninde ise “2019 Nobel Edebiyat Ödülü’nün Bosna soykırımının canisi, masum Boşnak kardeşlerimizin katili, Miloseviç’in en büyük destekçisi ve soykırımın inkarcısı Peter Handke’ye verilmesini en sert şekilde kınıyoruz. Vicdan sahibi her insanı derinden yaralayacak, Nobel ödüllerini bir kez daha tartışmalı hale getirecek bu tarihi hatadan bir an önce dönülmesini bekliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları