MSB’den Nobel Ödüllerine Sert Tepki, Bosna Unutulmadı!

Milli Savunma Bakanlığı 2019 Nobel Edebiyat Ödülünü alan Peter Handke'ye sert tepki gösterdi ve Bosna katliamının Türkler tarafından unutulmadığını bir kez daha duyurmuş oldu.


Milli Savunma Bakanlığı 2019 Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Peter Handke’ye sert tepki gösterdi ve Bosna katliamının Türkler tarafından unutulmadığını bir kez daha duyurmuş oldu. MSB’nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda hem Türkçe Hem İngilizce olarak “2019 Nobel Edebiyat Ödülü’nün Bosna soykırımının canisi, masum Boşnak kardeşlerimizin katili, Miloseviç’in en büyük destekçisi ve soykırımın inkârcısı Peter Handke’ye verilmesini en sert şekilde kınıyoruz.” ifadeleri yer aldı.

MSB “Nobel Ödülleri Tartışmalı”

MSB’nin yayınladığı paylaşım metninde ise “2019 Nobel Edebiyat Ödülü’nün Bosna soykırımının canisi, masum Boşnak kardeşlerimizin katili, Miloseviç’in en büyük destekçisi ve soykırımın inkarcısı Peter Handke’ye verilmesini en sert şekilde kınıyoruz. Vicdan sahibi her insanı derinden yaralayacak, Nobel ödüllerini bir kez daha tartışmalı hale getirecek bu tarihi hatadan bir an önce dönülmesini bekliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

 

Yazar

Kocafurkan Dinçaslan

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.