Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in Gözaltı Kararı Hakkında – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in Gözaltı Kararı Hakkında

Milli Düşünce Merkezi’nden Türk Milleti’ne duyurulur..

Tutuklu ve gözaltında bulunan gazetecilere iki isim daha eklendi: Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel.

Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in “casusluk” gibi kendilerine asla yakıştırılamayacak bir suçlamayla gözaltına alınmalarını büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz.

Bu kişiler hiçbir çıkar gözetmeden yazdıkları yazılarla, konuşmalarıyla, dürüstlükleriyle, mücadeleleriyle örnek gazetecilerdir. Ömürleri boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmuşlardır. Hakkın ve haklının yanında, haksızlığın ve haksızın karşısında durmuşlardır. En büyük şahitleri de, başta meslektaşları olmak üzere kendilerini tanıyan kamuoyudur.

Hukukun ve demokratik rejimlerin en önemli göstergelerinden biri de özgür basındır. Özgür basın ülkemizin ve hepimizin aynasıdır; düşünce ve ifade özgürlüğü ancak böyle bir ortamda yeşerebilir. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasiyi ve basın özgürlüğünü boğan bir devlet olarak tanınmasına vesile olacak bu gibi tutumlardan bir an önce vazgeçilmelidir.

Temenni ederiz ki bu yanlış en kısa zamanda düzeltilir, hak yerini bulur.

Millî Düşünce Merkezi

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!