DUYURU   • Işınsu   • Emine Işınsu vefat etti

Nazarbayev Karadeniz ile Hazar arasına kanal yapmayı teklif etti

Nazarbayev Karadeniz ile Hazar arasına gemi geçişine müsait su kanalı inşa etmeyi teklif etti.

15 Ocak 2020
A. Selim Babaoğlu ve Nuray Türksoy
Nazarbayev kanal projesi
Karadeniz ile Hazar arasına kanal projesi

Rus Sputnik haber ajansında yayınlanan haberde Kazakistan’ın eski Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in Yüksek Avrasya Ekonomik Konseyi’ndeki Avrasya kanalı teklifi yer aldı.

Daha önce de otoyol teklif etmişti

Daha önce de Asya ile Avrupa’yı Rusya ve Kazakistan üzerinden birbirine bağlayacak otoyol yapmayı teklif eden Nazarbayev bu kez Karadeniz ve Hazar’ı birbirine bağlayacak gemi geçişine müsait su kanalı inşa etmeyi teklif etti.

……………….

Rus Sputnik xəbər agentliyində yayımlanan xəbərdə Qazaxıstan’ın köhnə prezidenti Nursultan Nazarbayevin Avrasiya İqtisadi Birliyi’ndəki Avrasya kanalı təklifi yer aldı .

Daha əvvəl də otoyol təklif etmişdi

Daha əvvəl də Asya ilə Avropanı Rusya ve Qazaxıstan üzerinden birbirine bağlayacaq otoyol salmağı təklif edən Nazarbayev bu dəfə Qaradəniz və Xəzəri birbirinə bağlayacaq gəmilərin keçməsi üçün uyğun su kanalı tikməyi təklif etdi.

Kaynak : (https://ru.sputniknews.kz/economy/20180514/5619237/caspian-black-sea-kanal.html, 14/01/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: