Endonezyalı Leyla ile Azerbaycanlı Mecnun'un aşkı Netflix'te - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Yarışma   • 19 Mayıs Çağrısı

Endonezyalı Leyla ile Azerbaycanlı Mecnun’un aşkı Netflix’te

Genceli Nizâmî’nin ünlü mesnevisi “Leyla ile Mecnun”, Endonezya sinemacıları tarafından filme alındı. İki saatlik romantik drama, “Layla Majnun” adıyla Netflix platformunda yayımlanmaya başladı.

16 Şubat 2021
Kâmil Engin

 

Endonezyalı sinemacılar, şair Genceli Nizâmî’nin “Leyla ile Mecnun” isimli klasik eserini günümüze uyarlanmış haliyle filme aldılar. Çekimleri  Azerbaycan ve Endonezya’da yapılan romantik dramada, Leyla ile Samir isimli iki gencin aşk hikâyesi anlatılıyor.

Misafir öğretmen olarak Bakü’ye gelen Leyla, üniversitede Samir adında bir gençle karşılaşır. Birbirlerine âşık olurlar. Ama Leyla’nın ailesi onu görücü usulüyle bir başkasıyla evlendirmek istemektedir.

Endonezya’dan yazar ve yönetmen Monty Tiwa’nın yönettiği filmde, Acha Septriasa (Leyla) ile Reza Rahadian (Samir) başrolleri canlandırırken, yardımcı rollerde de Azerbaycan sanatçıları yer alıyor.

İki saatlik “Layla Majnun” adlı film, 11 Şubat’tan itibaren Netflix dijital yayın platformunda yayımlanmaya başladı.

Fragman: Layla Majnun | Official Trailer |

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları