Özbekistan uluslararası turistik ziyaretlere kapılarını açıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Özbekistan uluslararası turistik ziyaretlere kapılarını açıyor

Özbekistan’da, Kovid-19 sebebiyle kaldırılan uluslararası turistik geziler tekrar başlıyor.

20 Eylül 2020
Esra Çam
Turist ziyaretlerine açılıyor.
Hive

Özbekistan Korona Virüs Komisyonu, 1 Ekim tarihinden itibaren yabancı turistlerin ülkeye ziyaret etmeleri için tur operatörlerinin grup turları düzenlenmesine izin verildiğini açıkladı. Yabancı turistlerin uyması gereken bazı kurallar hakkında da bilgi verildi.
Komisyon tarafından yapılan açıklamada, 5- 15 kişi arasında oluşacak grupların korona virüs ve diğer bulaşıcı hastalıklarının olmaması gerektiği belirtildi.
Özbekistan’ı ziyaret edecek turistlerin, PCR testi negatif çıkması durumunda, 14 günlük karantinaya tabi tutulmayacağı ve Özbekistan’a vardıklarına ek test yapılmayacağı bildirildi.
Öte yandan Kovid-19 semptomları ülkeye vardıklarında ortaya çıktığı takdirde turistlerin, PCR, artikülat testi ya da antijen ücretlerini kendilerinin karşılayacağı belirtildi. Testin pozitif çıkması durumunda ise karantinaya alınacağı ya da ülkesine geri gönderileceği duyuruldu.

Kaynak: (https://menafn.com/1100821724/Uzbekistan-to-carry-on-international-tourism, 19.9.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları