Özbekistan ve Türkiye arasında eğitimde işbirliği geliştiriliyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Özbekistan ve Türkiye arasında eğitimde işbirliği geliştiriliyor

Özbekistan ve Türkiye arasında Türkoloji ve turizm alanlarında ortak eğitim programları üzerine görüşme gerçekleşti.

18 Ekim 2020
Esra Çam

 

Özbekistan, Türkiye
Özbekistan ve Türkiye arasında eğitimde işbirliği

Taşkent Devlet Şarkşinaslık Enstitüsü Rektör Yardımcısı E. Mahmudov ve Türkiye’nin Özbekistan Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er ile Türkiye’deki yüksek öğretim kurumları ile işbirliği üzerine çevrim içi toplantı düzenlendi.

Taraflar, işbirliği göstergelerinin büyümesine olumlu bir değerlendirme verdiler. Türkçe öğretimi alanında eğitim veren öğretmenlerin, Türkolojinin gelişimine büyük katkı sağladığı da kaydedildi.

Toplantıda, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi dilbilim ve turizm alanlarında ortak eğitim programlarının düzenlenmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüşmenin ardından Büyükelçi Er, Türkoloji’nin gelişmesine gösterdiği ilgiden dolayı üniversite yönetimine teşekkür etti.

Kaynak: (http://uza.uz/en/education/uzbekistan-turkey-develop-cooperation-in-education-11-10-2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları