Özbekistan’da yolsuzluk temalı çizgi film – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Millî Davamız Kıbrıs ve Doğu Akdeniz (509. Bilgi Şöleni)   • Söz Konusu-7: İttihatçılık Bağlamında Enver Paşa ve Mustafa Kemal Paşa

Özbekistan’da yolsuzluk temalı çizgi film

Özbekkino Ulusal Ajansı, yolsuzluk temalı yeni bir çizgi filmin müjdesini verdi.

17 Ekim 2020
Esra Çam

 

Özbekistan’da yolsuzluk temalı çizgi film

Özbekistan’da yolsuzluğun ele alınacağı “Dino ve Zavr” adlı çizgi film hazırlanmaya başlandı. Dinazor bir ailenin yer aldığı çizgi filmde, Dino’nun rüşvet alan bir tip olarak yer alacağı bildirildi. Çizgi filmdeki olayların ise bir büyük baba tarafından anlatılacağı aktarıldı. Dino ve Zavr’ın her bölümünde izleyicilere eğitici mesajların verilmesi hedeflenmekte. Çizgi dizinin on bölümden oluşacağı ve üç ile on yaş arasındaki çocuk izleyicilere yönelik olduğu açıklandı.
Çizgi filmlerin eğlence ve değerler eğitimi işlevlerinden faydalanılarak çocuklar hem keyifli zaman geçirecek hem de değerler eğitimi alacaktır. Böylece Türk kültürü ve değerleri çizgi film vasıtasıyla genç kuşaklara aktarılacaktır.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları