PKK/PYD Uzantısı Nubar Ozanyan Terör Örgütü

Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarındaki sivil yerleşim yerlerine saldırıları, 27 Eylül’den bugüne devam ediyor. Son olarak 17 Ekim Cumartesi gece yarısı, Gence ve Mingeçevir kentlerine füzelerle acımasızca saldıran Ermenistan ordusu, sivilleri öldürmeye devam ediyor.


İşgalci Ermenistan ordusunun, Azerbaycan topraklarındaki sivil yerleşim yerlerine saldırıları, 27 Eylül’den bugüne devam ediyor. Son olarak 17 Ekim Cumartesi gece yarısı, Gence ve Mingeçevir kentlerine füzelerle acımasızca saldıran Ermenistan ordusu, 2’si çocuk 12 kişinin ölümüne 40 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Dünya kamuoyu sessizliğini korurken, bazı terör örgütlerinin de saldırılara destek vermek için Azerbaycan topraklarına gittikleri, haberlere yansıyor. Suriye ve Irak’tan gelen PKK bağlantılı teröristlerin Karabağ’da, Ermenistan adına savaşmaya gittikleri ortaya çıkmıştı.

teram.org sitesinde Erol Bural imzasıyla yayımlanan bir yazıda PKK uzantılı Nubar Ozanyan Terör Örgütü’nün de aynı amaçlarla Azerbaycan topraklarına gittikleri belirtiliyor. Marksist/Leninist terör örgütü TİKKO militanı Nubar Ozanyan’ın adını taşıyan örgüt, DEAŞ ile mücadele bahanesiyle parlatılan PKK/PYD şemsiyesinin altında kurulmuş. Yazıda, çoğunluğu diplomat, 58 Türk’ün katili olan ASALA’nın ideolojisini canlandırmaya çalışan örgütün, Türk ve Türkiye düşmanlığı üzerinden bir terör ittifakı oluşturma amacında olduğu belirtilerek dikkatle takip edilip, amaçlarına ulaşmalarının engellenmesi gerektiği ifade ediliyor.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

 

Yazar

Alperen Okur

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar