Prens Selman Uygur Türklerine karşı Çin’i savundu – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Prens Selman Uygur Türklerine karşı Çin’i savundu

Ticaret anlaşması için Çin’de bulunan prens Muhammed bin Salman Çin televizyonuna yaptığı açıklamada Uygur Türklerine karşı Çin’i savundu.

27 Aralık 2019
A. Selim Babaoğlu
Prens Selman Uygur Türklerine karşı Çin'i savundu
Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı politikalarda hakkı var

 

İngiliz The Telegraph Gazetesi’nde çıkan haberde Suudi Arabistan prensi Selman’ın Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine uygulanan soykırım ile ilgili yorumlarına yer verildi.

Çin’in hakkı var

Ticaret anlaşması için Çin’de bulunan prens Muhammed bin Salman Çin televizyonuna yaptığı açıklamada, Çin’in terörizm ve aşırılıkla mücadele hakkının bulunduğunu ifade etti.

Çin Devlet Başkanı Şi, Suudi Arabistan ile Çin’in radikalizm ve uç düşüncelerin sızmasının ve yayılmasının engellemek için karşılıklı güç birliğinin pekiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kaynak : (https://www.telegraph.co.uk/news/2019/02/22/saudi-crown-prince-defends-chinas-right-put-uighur-muslims-concentration/?WT.mc_id=tmg_share_fb, 22/12/2019)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları